Specjalista protetyki stomatologicznej. Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz programu Erasmus/Socrates Comenius University of Bratislava oraz King's College London. Posiada specjalizację z protetyki stomatologicznej.
W 2013 roku obroniła z wyróżnieniem pracę naukową uzyskując stopień doktora nauk medycznych.
Autorka i współautorka prac z zakresu protetyki stomatologicznej i implantoprotetyki.
W latach 2008-2015 pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry i Zakładu Protetyki Stomatologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. ITI Fellow, 3Shape key opinion leader, właściciel kliniki dentystycznej Dr Koberda Dental and Medical Clinic w Gdyni. Swoje kwalifikacje podnosi na licznych kursach i szkoleniach z zakresu protetyki stomatologicznej i implantoprotetyki.
Jest światowej sławy pionierem cyfrowej implantologii. Ostatnie 20 lat spędził na Uniwersytecie Yonsei badając kliniczne i techniczne aspekty nieinwazyjnego leczenia implantologicznego, wprowadzając nowy paradygmat leczenia cyfrowego. Opracowana przez niego technika nawigowanej implantacji pozwala na rewolucyjne, krótkie, łatwe i wygodne procedury w trudnych operacjach implantologicznych przy całkowitym bezzębiu i podnoszeniu dna zatok. Jako emerytowany profesor jest cenionym mentorem i honorowym profesorem na Uniwersytecie Yonsei, udzielającym wsparcia swoim następcom.
Od 10 lat zawodowo związany jest z cyfrowymi technologiami.
Doświadczenie zdobywał pracując w renomowanych laboratoriach i centrach frezowania, gdzie zajmował się wykonywaniem rozległych projektów implantologicznych w technologii CAD/CAM.
Na co dzień wykonuje prace protetyczne w pełnym protokole cyfrowym, wykorzystującym m.in. cyfrowy projekt uśmiechu, nawigację chirurgiczną, natychmiastowe obciążenia z uwzględnieniem wirtualnej artykulacji.
Posiada rozległą wiedzę na temat systemów CAD/CAM, zarówno od strony projektowej, jak i wytwarzania, a przede wszystkim posiada bogate doświadczenie w ich wykorzystaniu w codziennej pracy laboratorium.
Certyfikowany trener Exocad i Exoplan.
Ukończył studia lekarsko-stomatologiczne na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie w 2008 r. W 2014 obronił pracę doktorską na temat „Badania wytrzymałościowe stomatologicznych systemów łączących z wykorzystaniem materiałów ceramicznych."
Key Opinion Leader DENTSPLY SIRONA w zakresie systemu CAD/CAM oraz oficjalny trener ISCD (THE INTERNATIONAL SOCIETY FOR CLINICAL DENTISTRY).
Pasjonat technologii cyfrowych. Od 2010 roku pracuje z systemem CEREC uzyskując pozycję Opinion Leader systemu na Polskę. W 2016 roku założył CEREClab – Laboratorium Protetyki Komputerowej w pełni oparte na systemach CAD/CAM. Wprowadził innowacyjną metodę współpracy – wynajem skanerów lekarzom w kraju i za granicą w zamian za zlecanie prac do laboratorium.
Specjalizuje się w metamorfozach uśmiechu z wykorzystaniem autorskiego protokołu „Uśmiech w jeden dzień”. Umiejętności Dr Kędry zostały nagrodzone w 2017 roku, kiedy uzyskał elitarny tytuł Beta Testera firmy Dentsply Sirona.
Jako twórca Akademii CEREClab prężnie działa prowadząc kursy i szkolenia z systemu CEREC, inLab i skanerów wewnątrzustnych.
Właściciel Klinik Artdentis, właściciel F.U.H. Titanium Implants, założyciel Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, międzynarodowy instruktor implantologii z ramienia International Congress of Oral Implantologists, kierownik Ośrodka Szkoleniowego CURRICULUM IMPLANTOLOGII Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, prowadzący szkolenia praktyczne oraz wykłady z zakresu implantoprotetyki w Polsce i zagranicą. Autor wielu publikacji naukowych.
1990 - Dyplom na Akademii Medycznej w Łodzi - Wydział Lekarski, Oddział Stomatologii
od 1990 - Prywatna praktyka stomatologiczna
1997 - Specjalizacja pierwszego stopnia stomatologii ogólnej
od 1997 - Praktyka implantologiczna
1997 - Europejskie Centrum Implantologii Sudimplant - Tuluza Francja
od 2000 - Właściciel NZOZ (stomatologia, pracownia diagnostyki RTG, USG, laboratorium analityczne, poradnie specjalistyczne)
2002 - Klinika implantologiczna Karlsruhe Niemcy
2003 - Uzyskanie tytułu ICOI Fellowship
2004 - Advanced Techniques In Oral Implantology for lecturers
2005 - Uzyskanie tytułu ICOI Diplomate (International Congress of Oral Implantologists)
2009 - Członek Polskiego Towarzystwa Czaszkowo-Twarzowo-Szczękowego i Implantologicznego (PTCTSiI)
2010 - Otwarcie Kliniki Implantologicznej Artdentis w Łodzi
2012 - DIO International Meeting 2012 - Busan, Korea Południowa
2014 - Członek grupy założycielskiej Międzynarodowego Forum Eksperckiego DIO Implants Key Doctor - Las Vegas, USA
2015 - Organizator Bioteck Bone & Tissue Meeting - Turyn, Włochy
2002-2023 Międzynarodowy Instruktor Implantologii prowadzący kursy i wykłady:
Absolwent chirurgii dentystycznej z wyróżnieniem honorowym na Oddziale dentystycznym UNAM - Universidad Nacional Autònoma de Mèxico.
Członek ITI, Colegio Mexicano de Implantologìa Oral oraz de la Academy of Osseointegration. Współpracownik Fundacji Foundation for Oral Rehabilitation.
Certyfikat I stopnia Fellow. Colegio Mexicano de Implantologia Bucal y Maxilofacial.
od 2001 roku Prywatna Praktyka Implantologiczna.
2001-2002 Dyplom Implantologii Stomatologicznej.
Członek Meksykańskiego Stowarzyszenia Implantologów Stomatologicznych AMID - Mexicana de Implantes Dentales.
Członek Narodowego Kolegium Chirurgów Dentystycznych CNCD - Colegio Nacional de Cirujanos Dentistas.
2003-2004 Dyplom doskonalenia zawodowego w diagnostyce i leczeniu - protezy stałe. Wydział Stomatologii UNAM - Universidad Nacional Autónoma de México.
2005-2006 Dyplom w zakresie estetycznej protetyki przyzębia, UNAM - Universidad Nacional Autónoma de México. Facultad de Estudios Superiores de Iztacala, Clínica Acatlán.
2009-2010 Dyplom z Implantologii, Inteligencia Dental i+D - UNAM.
2011-2012 Dyplom z Implantologii CAD-CAM, Facultad de Odontologìa, UNAM - Universidad Nacional Autonoma de Mexico.
2013 Dyplomowany Konsultant Implantologii Leone Tirdent. UNAM Mexico DF.
2023 Sekretarz Digital Dentistry. Meksyk.
Szkolenia międzynarodowe:
Jest światowej sławy pionierem cyfrowej implantologii. Ostatnie 20 lat spędził na Uniwersytecie Yonsei badając kliniczne i techniczne aspekty nieinwazyjnego leczenia implantologicznego, wprowadzając nowy paradygmat leczenia cyfrowego. Opracowana przez niego technika nawigowanej implantacji pozwala na rewolucyjne, krótkie, łatwe i wygodne procedury w trudnych operacjach implantologicznych przy całkowitym bezzębiu i podnoszeniu dna zatok. Jako emerytowany profesor jest cenionym mentorem i honorowym profesorem na Uniwersytecie Yonsei, udzielającym wsparcia swoim następcom.
Od 2015 roku związana z branżą dentystyczną. Absolwentka kierunku Technik dentystyczny Medycznej Szkoły Policealnej w Zabrzu. Poszerzając swoje horyzonty ukończyła Psychologię w Biznesie na Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie. Pasjonuje się technologią cyfrową wykorzystywaną w Protetetyce Stomatologicznej.
Pracownik działu Wsparcia TAG | Dental. Prowadzi szkolenia dla Stomatologów i Techników dentystycznych z zakresu obsługi oprogramowania Medit Link, exocad oraz skanerów i drukarek 3D. Dąży do zwiększenia świadomości dotyczącej najnowszych rozwiązań technologicznych w Stomatologii.
Od początku swojej ścieżki zawodowej pracowała na stanowiskach obsługujących systemy CAD/CAM, dodatkowo zdobywająć doświadczenie w licowaniu ceramiki. Nieustannie rozwija swoją wiedzę i umiejętności w technologii cyfrowej stomatologii, biorąc udział w licznych szkoleniach oraz warszatach.